EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Zwrot zaliczek

3 grudnia 2015
Zgodnie z prawem na zwrot pieniędzy jest czas do końca marca przyszłego roku, ale nie ma przeszkód aby to zrobić już teraz. Mowa o zaliczkach pobranych od producentów mleka na poczet przyszłych kar. Sytuacja producentów mleka nie jest do pozazdroszczenia. Koszty produkcji rosną a dochody maleją.

Teresa Podgórska, Krysk: w porównaniu z ubiegłym rokiem jest katastrofa.
Mocny złoty oraz załamanie na rynku eksportu artykułów mleczarskich spowodowały obniżki cen surowca.

Teresa Podgórska, Krysk: 1,30 w zeszłym roku taka cena była maksymalna w zależności od parametrów w tym roku 80 groszy więc różnica jest duża. Dlatego liczy się każdy dodatkowy grosz.

Władysław Łukasik, Prezes ARR: mając na uwadze trudną sytuację wielu rolników między innymi spowodowaną anomaliami pogodowymi wiemy dobrze o suszy i późniejszych problemach z pogodą Agencja przyspieszyła wydawanie decyzji związaną ze zwrotem zaliczek.

Agencja Rynku Rolnego przesłała do podmiotów skupujących potrzebne wyliczenia. Teraz wszystko w rękach mleczarni. Rolnicy, od których pobrano zaliczki w tym roku mogą także liczyć na ich zwrot.

Władysław Łukasik, Prezes ARR: przez najbliższe dwa lata pobieranie zaliczek jest zawieszone więc takich obciążeń rolnicy nie będą mieli.

Zaliczki na poczet przyszłych kar z przekroczenie kwoty mlecznej w ubiegłym roku kwotowym pobrano od 80 tysięcy rolników. W sumie jest to ponad 100 milionów złotych.


POWIĄZANE

Wczoraj, 15 marca 2023 r. w Bistro Bursztynowa w Warszawie odbyła się konferencj...

Chiny to dla polskiego sektora mleczarskiego jeden z najważniejszych rynków zbyt...

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez magazyn Forbes, około 70 procent polsk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę