CTR_80917

Stosowanie środków ochrony roślin

24 grudnia 2015


Przed wykonaniem zabiegu ochrony należy zapoznać się z etykietą wybranego do zastosowania preparatu, wyposażyć się i założyć   odpowiednie ochrony indywidualne, sprawdzić pod względem technicznym i funkcjonalnym sprzęt
do wykonania zabiegu
http://rolnictwoodpowiedzialne.pl/odpowiedzialnosc-stosowanie

Poddziały:

Przed przystąpieniem do pracy ze środkami ochrony roślin każdorazowo należy zapoznać się z instrukcją jego stosowania i postępować zgodnie z zaleceniami tam zawartymi.
Etykieta jest dokumentem, który zawiera ważne informacje dotyczące prawidłowego i bezpiecznego jego stosowania.
Przed wykonaniem zabiegu ochrony upraw

Pamiętaj ! Wszystkie działania związane z ochroną upraw powinny być wcześniej dobrze przemyślane, zaplanowane i przygotowane, warunkuje to zapobieganie skażeniom miejscowym , gwarantuje skuteczność ochrony upraw i zapewnia unikanie problemów podczas wykonywania zabiegu.
SYNGENTA® jako wiodący producent preparatów ochrony roślin, w trosce o środowisko naturalne, opracowała i skonstruowała stanowisko do czyszczenia i mycia sprzętu opryskującego typu BIOBED.

Pierwszy prototyp stanowiska BIOBED z inicjatywy firmy SYNGENTA® zbudowano w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karżniczce k. Słupska w 2002r.Szanowni Państwo,

z dniem 1 sierpnia 2006r. wszystkie informacje dotyczące Systemu Odbioru i Unieszkodliwiania Opakowań po Środkach Ochorny Roślin uzyskacie w firmie Remondis pod numerem telefonu 0 801 561 461.
Jeśli korzystacie Państwo z telefonu komórkowego proszę dzwonić pod numer
(058) 622 01 08.

Kierując się wspólną troską o środowisko naturalne oraz wypełniając nałożone obowiązki czołowi producenci i importerzy środków ochrony roślin wspólnie stworzyli System Odbioru i Unieszkodliwiania Opakowań po Środkach Ochrony Roślin. Ustawa o ochronie roślin, Ustawa o odpadach, Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych oraz Ustawa o substancjach i preparatach chemicznych nakładają na sprzedawców, importerów i producentów środków ochrony roślin obowiazek odbioru i unieszkodliwiania jednostkowych opakowań po środkach ochrony roślin!
http://www.psor.pl/psor/index3.php

POWIĄZANE

Skuteczność dolistnego nawożenia roślin uprawnych spowodowała, iż takie zabiegi ...

Kraje UE nie były w stanie podjąć w czwartkowym głosowaniu decyzji ws. odnowieni...

Kraje UE mają głosować ws. ewentualnego odnowienia kontrowersyjnej licencji na s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę