Stosowanie środków ochrony roślin

24 grudnia 2015


Przed wykonaniem zabiegu ochrony należy zapoznać się z etykietą wybranego do zastosowania preparatu, wyposażyć się i założyć   odpowiednie ochrony indywidualne, sprawdzić pod względem technicznym i funkcjonalnym sprzęt
do wykonania zabiegu
http://rolnictwoodpowiedzialne.pl/odpowiedzialnosc-stosowanie

Poddziały:

Przed przystąpieniem do pracy ze środkami ochrony roślin każdorazowo należy zapoznać się z instrukcją jego stosowania i postępować zgodnie z zaleceniami tam zawartymi.
Etykieta jest dokumentem, który zawiera ważne informacje dotyczące prawidłowego i bezpiecznego jego stosowania.
Przed wykonaniem zabiegu ochrony upraw

Pamiętaj ! Wszystkie działania związane z ochroną upraw powinny być wcześniej dobrze przemyślane, zaplanowane i przygotowane, warunkuje to zapobieganie skażeniom miejscowym , gwarantuje skuteczność ochrony upraw i zapewnia unikanie problemów podczas wykonywania zabiegu.
SYNGENTA® jako wiodący producent preparatów ochrony roślin, w trosce o środowisko naturalne, opracowała i skonstruowała stanowisko do czyszczenia i mycia sprzętu opryskującego typu BIOBED.

Pierwszy prototyp stanowiska BIOBED z inicjatywy firmy SYNGENTA® zbudowano w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karżniczce k. Słupska w 2002r.Szanowni Państwo,

z dniem 1 sierpnia 2006r. wszystkie informacje dotyczące Systemu Odbioru i Unieszkodliwiania Opakowań po Środkach Ochorny Roślin uzyskacie w firmie Remondis pod numerem telefonu 0 801 561 461.
Jeśli korzystacie Państwo z telefonu komórkowego proszę dzwonić pod numer
(058) 622 01 08.

Kierując się wspólną troską o środowisko naturalne oraz wypełniając nałożone obowiązki czołowi producenci i importerzy środków ochrony roślin wspólnie stworzyli System Odbioru i Unieszkodliwiania Opakowań po Środkach Ochrony Roślin. Ustawa o ochronie roślin, Ustawa o odpadach, Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych oraz Ustawa o substancjach i preparatach chemicznych nakładają na sprzedawców, importerów i producentów środków ochrony roślin obowiazek odbioru i unieszkodliwiania jednostkowych opakowań po środkach ochrony roślin!
http://www.psor.pl/psor/index3.php

POWIĄZANE

Rośnie świadomość polskich rolników odnośnie do zasad odpowiedzialnego postępowa...

Copa i Cogeca ubolewają nad wynikiem głosowania w Parlamencie Europejskim nad ak...

W 2017 roku w ramach pakietu rozwiązań dla gospodarki cyrkularnej Komisja Europe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę