aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wiadomość

24 stycznia 2008
 W 2007 roku minęło 10 lat od momentu udostępnienia polskim rolnikom pierwszego fungicydu, który był oparty na zupełnie nowej substancji biologicznie czynnej z grupy strobilurin.
Minęło 10 lat. Dlatego też w roku 2008 chcemy zaproponować Państwu kolejne nowoczesne rozwiązanie, będące podstawą nowej AKCJI JAKOŚĆ. Wierzymy, że zdobędzie ono Państwa uznanie i przyczyni się – czego jesteśmy pewni – do uzyskiwania wysokich plonów o doskonałych parametrach jakościowych.

Teraz
Zapraszamy Państwa na inaugurację nowego fungicydu zbożowego!
Opera Max Pak to:
  • Opera Max 147,5 SE oraz Corbel 750 EC
  • trzy doskonale dobrane substancje aktywne:
  • F500 (pyraklostrobina), epoksykonazol, fenpropimorf
  • szybkie i długo utrzymujące się działanie fungicydowe
  • pełne spektrum ochrony w terminie aplikacji T1/T2
  • doskonała odporność na zmywanie
  • nowa jakość w oddziaływaniu na fizjologię roślin
  • doskonała ochrona rośliny przed
  • czynnikami stresowymi
  • znakomite plony o wysokich walorach jakościowych


Skład i właściwości substancji aktywnych
Najskuteczniejsza substancja z grupy strobilurin. Działa w roślinie lokalnie systemicznie i translaminarnie. Po zabiegu dosłownie w ciągu kilku minut niszczy zarodniki grzybów znajdujące się na powierzchni rośliny. Znaczna jej część wnika w głąb liścia i przenika go
aż do spodniej powierzchni blaszki liściowej, bardzo szybko blokując procesy życiowe rozrastających się strzępek grzyba i niszcząc go.
Większość substancji zostaje jednak na powierzchniach liścia (górnej i spodniej), gdzie wiąże się dzięki swojej lipofilności w dość trwały sposób z woskiem pokrywającym liść.
Powoli uwalniające się w trakcie wegetacji porcje substancji aktywnej są dystrybuowane po powierzchni liścia i w głąb blaszki. Dzięki temu przez wiele tygodni F500 zapobiega rozwojowi zarodników grzybów, które pojawią się na roślinie uprawnej.
Na poziomie komórkowym grzyba F500 blokuje przepływ elektronów w procesie oddychania komórki w mitochondriach. Komórka jest pozbawiona energii, wszystkie procesy komórki zostają zablokowane i grzyb obumiera.

F500 zapewnia perfekcyjną, a jednocześnie wielokierunkową ochronę.
Szybkość przemieszczania
Część F500 penetruje liść w głąb zaledwie w ciągu kilku minut po aplikacji, docierając do spodniej strony blaszki liściowej. Część F500 pozostała na powierzchni tworzy trwałe skupienia ze względu na duże powinowactwo do warstwy woskowej liścia. Daje to efekt perfekcyjnego pokrycia przez F500. Długo trwająca aktywność Skupienia F500 związane z warstwą woskową
uwalniają porcje substancji w długim czasie. Przemieszcza się ona w warstwie gazowej, zapewniając długą ochronę. Jest to możliwe dzięki niskiemu parowaniu i bardzo małej rozpuszczalności w wodzie - straty F500 są więc minimalne.



Unikalny efekt fizjologiczny
Ponadprzeciętnie długie i mocne działanie F500 przeciwko patogenom jest kluczowym elementem ochrony wysokiego plonowania. Ale nie tylko. F500 bowiem dodatkowo podnosi plonowanie poprzez efekt fizjologiczny w roślinie na poziomie regulacji produkcji fitohormonów, w szczególności etylenu, jak również poprzez poprawienie metabolizmu w roślinie. Wzrost tolerancji na stres, gwarancją plonu
Gdy roślina narażona jest na stres np. suszę, nadmierne promieniowanie słoneczne, niskie czy wysokie temperatury
– wówczas produkuje więcej etylenu (roślinny hormon starzenia), który przyspiesza dojrzewanie i tym samym
skraca okres gromadzenia plonu. F500 hamuje powstawanie etylenu, zapewniając niezakłócone funkcjonowanie
procesu fotosyntezy, a tym samym zapewniając wysoki plon o właściwych parametrach jakościowych.



Wzrost plonu poprzez lepsze wykorzystanie azotu
Pod wpływem F500 roślina produkuje więcej reduktazy azotanowej – kluczowego enzymu niezbędnego do przemiany NO3 w NO2. Umożliwia to istotnie lepsze wykorzystanie zawartego w glebie azotu i produkcję białka. W praktyce oznacza to wydajniejsze wykorzystanie zastosowanego nawożenia azotowego oraz ochronę środowiska poprzez ograniczenie wymywania azotu do wód gruntowych.
Ochrona przed wirusami
Ostanie badania prowadzone na Uniwersytecie Kaiserslautern dowodzą również, że F500 może przyspieszać produkcję przeciwciał antywirusowych w momencie ataku wirusów. Wspomaga to znacznie roślinę w walce z chorobą wirusową.



POWIĄZANE

Na rynku mamy wysyp różnych struktur transakcji barterowych i joint venture, zaw...

Początek wiosny to czas lustracji zbóż ozimych. Ten krok pozwala na ocenę stanu ...

Wczoraj, Agrochem Puławy przedstawił nowy cennik nawozów który obowiązuje od 25 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę