aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rajmund Lira – portret dealera Sano

23 stycznia 2002

Rajmund Lira – portret dealera Sano

Współpraca z Sano daje znakomite efekty!

W każdym rodzaju produkcji decyduje przede wszystkim człowiek, a dopiero później technika, maszyny, urządzenia. Dlatego największym kapitałem Sano są przedstawiciele, dealerzy, hodowcy, którzy już od wielu lat współpracują z Sano. Jednym z autoryzowanych dealerów, posiadających także własną mieszalnię i zajmującym się produkcją brojlerów jest Rajmund Lira z Bielewa. 

Wszechstronna działalność i prowadzenie wielu kierunków produkcji na pewno nie jest jeszcze powszechne dla obrazu polskiego rolnika. Rajmund Lira – absolwent w 1989 roku Technikum Rolniczego w Grabonogu, a później w 1994 roku Wydziału Zootechnicznego Akademii Rolniczej w Poznaniu – przejął po skończeniu studiów od ojca typowe gospodarstwo o powierzchni 18 ha, nastawione na produkcję świń. Ponieważ jak na młodego absolwenta uczelni przystało, należało dobrze spożytkować zdobytą wiedzę, stąd duże zainteresowanie nowościami i pierwszy kontakt z premiksami Sano stosowanymi w żywieniu świń. Ponieważ uzyskiwane rezultaty były znakomite, a zainteresowanie premiksami Sano dość duże, dlatego Rajmund Lira postanowił też rozprowadzać premiksy Sano.

Ponieważ wielu hodowców było zainteresowanych nie tylko samymi premiksami, ale także koncentratami i gotowymi mieszankami, stąd też powziął decyzję o uruchomieniu mieszalni, która dzięki wysokiej jakości produkowanych pasz z roku na rok stale zwiększa produkcje. Przed czterema laty Rajmund Lira wybudował także nowoczesny kurnik o obsadzie 20.000 brojlerów, a w tym roku zakończono też budowę drugiego kurnika o obsadzie 25.000 sztuk. Wraz z rozpoczęciem produkcji brojlerów i rozbudową mieszalni zrezygnowano z tuczu świń, a budynki zostały wykorzystane na magazyn.

Współpraca z Sano zawsze się opłaca

Sano, to nie tylko premiksy i preparaty mlekozastępcze, ale także wiele informacji uzyskiwanych na organizowanych przez Sano wykładach, szkoleniach, wyjazdach studyjnych. Do tego dochodzi bieżąca współpraca z najbardziej doświadczonym przedstawicielem Sano Tadeuszem Śmichurskim, od którego można uzyskać wiele praktycznych wiadomości. 

Wiadomo, że początkową sprzedaż zresztą jak każdy dealer Sano, Rajmund Lira mógł liczyć jedynie w kilogramach. Później pojawiły się tony, a dzisiaj można mówić już o kilku TIR-ach. Oczywiście miesięcznie! Ponad 20 punktów sprzedaży stale współpracuje z mieszalnią, która też zaczynała skromnie od niewielkich ilości i wąskiego asortymentu. Dzisiaj natomiast produkowane są mieszanki i koncentraty dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich, które na życzenie klienta mogą być też dostarczone luzem, a także w formie granulowanej. Wysoka jakość i opłacalność produkcji sprawiają, że zarówno premiksy Sano jak i pasze z mieszalni „Lira" skutecznie konkurują z każdą firmą na rynku, co na pewno przynosi nie tylko dużą satysfakcję, ale także pozwala śmiało patrzeć w przyszłość.
(rk)


POWIĄZANE

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatyw...

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę