aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

XXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Grubnie

23 stycznia 2002

Najlepsi nie tylko w teorii, ale i w praktyce

W dniach 24-26 maja 2001 roku w Zespole Szkól Rolniczych im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie odbył się finał XXV Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowany prze z Akademię Podlaską w Siedlcach. Tegoroczny finał przeprowadzał Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Do finału zakwalifikowało się 202 uczniów Szkół Rolniczych z 9 okręgów terenowych skupionych wokół Wyższych Uczelni Rolniczych w Polsce. Olimpiadę podzielono na VII bloków tematycznych:

  • Produkcja zwierzęca
  • Produkcja roślinna
  • Agrobiznes
  • Ogrodnictwo
  • Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe
  • Inżynieria i ochrona środowiska
  • Mechanizacja

Należy dodać, że poprzeczka, jaką musieli przeskoczyć olimpijczycy, postawiona była wysoko. W pierwszej części teoretycznej należało rozwiązać test składający się z 60 pytań dotyczących hodowli, ale również ekonomii i przepisów prawnych.

Następnego dnia przystąpiono do części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli określić gęstość mleka, rozpoznać stadium zarodka jaja kurzego, czy ustalić dawkę żywieniową dla trzody chlewnej. Najlepszymi w bloku "Produkcja Zwierzęca" okazali się:

I Marek Strębski z ZSR Grudziądz
II Krzysztof Sokolewicz z ZSR CKP Białystok
III Piotr Bralczyk z ZSR Maków Mazowiecki

Polskie Sano, które zawsze wspiera takie przedsięwzięcia, było jednym ze sponsorów nagród oraz pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców bloku "Produkcja Zwierzęca". Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie było niezwykle zadowolone, że nagrody dla laureatów XXV finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych ufundowała dominująca firma na rynku paszowym, jaką jest Sano.

Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczone laureatom będą pomocne w uzupełnianiu wiedzy zdobytej w szkole rolniczej oraz są świetnym przykładem współpracy pomiędzy szkołą a Sano. Laureatom gratulujemy, natomiast wszystkim uczestnikom Olimpiady należą się podziękowania za udział w zmaganiach finałowych.

Marek Polerski
dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grubnie


POWIĄZANE

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatyw...

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę