aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Amistar Opti 480 SC nowy fungicyd w ochronie roślin warzywnych przed chorobami

24 grudnia 2015

Do ochrony roślin warzywnych przed chorobami przybył nam nowy, doskonały fungicyd o nazwie Amistar Opti 480 SC zawierające w swoim składzie 400g w litrze chlorotalonilu i 80 g w litrze azoksystrobiny. Praktycznie ujmując jest to połączenie dwóch substancji znajdujących się w dobrze nam znanym środkom Bravo 500 SC i Amistar 250 SC.
Amistar Opti 480 SC jest środkiem grzybobójczym w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym (powierzchniowym) i systemicznym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu alternariozy i antraknozy cebuli, mączniaka rzekomego, zgnilizny szyjki (szarej pleśni) cebuli w uprawie z siewu wiosennego i ozimego, antraknozy fasoli, szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej w uprawie fasoli szparagowej, askochytozy i mączniaka rzekomego grochu, szarej pleśni, zarazy ziemniaka w uprawie pomidora pod osłonami i w polu. Pamiętamy z przeszłości, że zwykły Amistar 250 SC stosowany w ochronie pomidorów pod osłonami powodował w szczególnych przypadkach poparzenia najmłodszych części roślin pomidora (stożki wzrostu) a nawet owoców. Zdarzały się także przypadki uszkodzeń roślin pomidorów uprawianych w polu jeśli rośliny w trakcie zabiegu były zbyt wilgotne. W związku z tym środek ten został szybko wycofany z ochrony pomidorów uprawianych w szklarniach i tunelach foliowych.  Amistar Opti 480 SC jest absolutnie bezpiecznym środkiem nie powodujących żadnych, nawet najmniejszych uszkodzeń roślin pomidora w uprawach pod osłonami i w polu. Dowiodły o tym nasze dwuletnie doświadczenia z tym środkiem. Według naszych badań skuteczność tego środka była wyższa w zwalczaniu chorób  przez nas badanych  roślinach od każdego z zawartych w nim składników aktywnych; chlorotalonilu w Bravo 500 SC i azoksystrobinie w Amistarze 250 SC. Ta wysoka skuteczność Amistaru Opti 480 SC jest spowodowana synergizmem zawartych w nim substancji aktywnych oraz zawartych w nim substancji wspomagających.
Zalecana dawka środka dla upraw polowych (cebuli, fasoli i grochu) to 2-2,5 l/ha i 700 l/ha wody oraz  dla upraw pomidorów pod osłonami w stężeniu 0,2-0,25% i dawki cieczy 100l/1000 m2 jest zupełnie wystarczająca. Amistar Opti 480 SC może być stosowany do 2-3 zabiegów w sezonie wegetacyjnym w odstępach 10-14 dni. Okres karencji dla warzyw w uprawie polowej wynosi 14 dni zaś dla upraw pomidorów pod osłonami 3 dni. Środek jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i pszczół, zatem możemy go zalecać do ochrony integrowanej.

 


POWIĄZANE

Światowa produkcja zbóż osiągnie 2,854 mld ton w 2024 r., co stanowi nowy rekord...

Pierwszy Europejski Kongres Sorgo Akt założycielski: utworzenie europejskiego se...

Wielu plantatorów zbóż przekonało się już o zasadności zaprawiania materiału sie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę