ARR rozdysponowała cały unijny limit tytoniu

17 marca 2004

Agencja Rynku Rolnego rozdysponowała plantatorom tytoniu już cały limit produkcji przyznany Polsce przez UE, czyli 39 tys. 700 ton - poinformował PAP rzecznik prasowy Agencji Radosław Iwański.

W ostatnich latach skup tytoniu wynosił 25-30 tys. ton. Limit przyznany przez Unię jest więc wyższy od faktycznej produkcji. Agencja zdecydowała więc, że pozostały limit zostanie rozdysponowany proporcjonalnie do wielkości produkcji na wszystkich plantatorów, którzy złożyli wnioski.

"Agencja, zgodnie z terminem, do 10 marca wydała decyzje producentom przyznające kwoty produkcji tytoniu na 2004 rok. Decyzje otrzymało 9 grup producenckich skupiających 13 tys. 510 członków oraz 1 tys. 358 indywidualnych plantatorów" - powiedział Iwański.

Plantatorzy otrzymali decyzję o przydziale limitu i na tej podstawie muszą w najbliższych dniach zawrzeć umowy kontraktacyjne z przetwórcami tytoniu. Gdyby limity produkcji nie zostały wykorzystane, zostaną rozdzielone dodatkowo, ale wyłącznie pomiędzy grupy producenckie.


POWIĄZANE

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...

Innowacyjny i stworzony w duchu zasad zrównoważonego rolnictwa środek ochrony ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę