Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Australia chce gwarancji na owce

2 grudnia 2003

Australia chce pisemnych gwarancji rządu Kuwejtu, że przyjmie on 70 tysięcy owiec, przeznaczonych na eksport do tego kraju i nakarmionych przez obrońców praw zwierząt paszą z wieprzowiną.

Australijskie władze chcą uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce w sierpniu, gdy Arabia Saudyjska odmówiła przyjęcia 58 tysięcy owiec, twierdząc że część z nich jest chora. Zwierzęta przez dwa miesiące przebywały na dryfującym statku "Cormo Express" - prawie pięć tysięcy zmarło z braku wody i upałów. Ostatecznie, za dopłatą rządu Australii, zwierzęta zgodziła się przyjąć w końcu października Erytrea.

W listopadzie obrońcy praw zwierząt, uważający, że eksport żywych owiec do państw Zatoki Perskiej urąga wszelkim zasadom, nakarmili kolejną partię (przeznaczoną dla Kuwejtu) owiec paszą z dodatkiem wieprzowiny licząc, że w takiej sytuacji ich mięso nie będzie koszerne i kraje islamskie zrezygnują z kupna stada. Owce wartości ok. 7 milionów dolarów znajdują się w porcie w australijskim stanie Wiktoria, czekając na załadunek.

Kraje islamskie ze względów religijnych kupują w Australii żywe owce, co ma gwarantować, iż ich ubój na miejscu jest zgodny z prawami islamu. Mimo protestów obrońców praw zwierząt rząd australijski popiera tego rodzaju transakcje, przynoszące krajowi znaczne zyski szacowane na 720 mln dolarów rocznie.


POWIĄZANE

Od początku sezonu 2020/21 do dnia 5 kwietnia Ukraina wyeksportowała 35,8 mln to...

Jednym z prelegentów webinarium „Polskie produkty rolno – spożywcze na rynkach z...

Bruksela, 30 marca 2021 r. – „W Europie jest coraz mniej lasów.” „Nasze lasy są ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę