aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brazylia chce zainwestować w przemysł cukrowniczy 530 mln USD

15 listopada 2004

W brazylijski przemysł cukrowniczy do 2010 roku ma być zainwestowanych 530 mln USD - poinformował portal product ru., powołując się na prezesa związków producentów cukru Luiza Guilherme.

Inwestycje mają prowadzić do zwiększenia mocy przetwórczych tamtejszych cukrowni.

W Brazylii już rozpoczęły się inwestycje w plantacje trzciny cukrowej. Np. francuska grupa Tereos zajmująca się produkcją cukru poinformowała, że przeznaczy 10,3 mln dolarów na powiększenie produkcji cukru z trzciny o 10 proc. Łącznie do 2010 roku inwestycje w 34 brazylijskie cukrownie wyniosą 530 mln dolarów.

Analizowane są także projekty inwestycji w systemy irygacyjne i firmy wytwarzające nawozy sztuczne. M.in. cukrownia Usina Sao Jose wchodząca w grupę Petribu ma zamiar wybudować zbiornik wodny, który zapewni nawodnienie 6 tys. ha trzciny cukrowej. To przedsięwzięcie pozwoli na zwiększenie plonów o 25 proc.

Według przedstawicieli przemysłu cukrowniczego Brazylii, decyzja Światowej Organizacji Handlu (WTO) rozstrzygająca, że subsydiowanie produkcji cukru jest niedopuszczalne w krajach Unii Europejskiej (E-25), może spowodować wzrost eksportu cukru z Brazylii o 2-3 mln ton rocznie.

Brazylia jest jednym z największych w świecie producentów cukru. W sezonie 2004/2005 roku jego produkcja wyniesie 389 mln ton, tj. o 30,4 mln ton więcej niż w sezonie 2003/2004.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę