informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny będą spadać

28 lipca 2008
Będzie taniej, ale powyżej 700 złotych za tonę. Takie ceny zbóż będą najprawdopodobniej obowiązywały tuż po żniwach – twierdzą eksperci Agencji Rynku Rolnego. Jedynie żyto ma być tańsze. Wszystko zależy od poziomu tegorocznych zbiorów. Wiadomo, że w Polsce z powodu suszy będą one słabsze w porównaniu do ubiegłego sezonu. O ile tego jeszcze nie wiadomo. Eksperci szacują, że zbiory zbóż podstawowych prawdopodobnie wyniosą nieco ponad 23 miliony ton. Przy takim założeniu, przeciętne ceny skupu we wrześniu, w przypadku pszenicy konsumpcyjnej - wyniosą od 710 do 740 złotych za tonę, a żyta około 620 złotych.

Zbigniew Bryś, Izba Zbożowo-Paszowa: nie zapominajmy, że jesteśmy w Europie. Granice są otwarte a sytuacja, jeśli się potwierdzi - to będzie mniejszy zbiór zbóż w kraju niż w roku ubiegłym. Przy dobrych zbiorach w UE. Zatem podaż – popyt będzie decydować o cenie.

Jeśli jednak okaże się, że zbiory w Polsce będą większe od prognozowanych – to należy liczyć się z dalszym spadkiem cen – dodają eksperci. Drastycznych obniżek nikt na szczęście nie przewiduje. Wyjątkowo niski stan zapasów w Europie utrzyma bowiem relatywnie wysokie ceny.POWIĄZANE

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę