informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Śruta

5 grudnia 2007
Niewielkie zainteresowanie, bo niższa jest też produkcja pasz. Niewielkie zainteresowanie, bo niższa jest też produkcja pasz. Rynek śruty sojowej już od miesiąca jest stabilny. Od kiedy ustanowił swoje szczyty, nie ma problemów z podażą, gorzej z klientami. Dziś za tonę tego towaru trzeba zapłacić 1060, maksymalnie 1100 złotych.

Podobnie jest ze śrutą rzepakową, choć tu w ostatnich tygodniach zanotowano przeceny. W kontraktach terminowych na zimowe miesiące można ją już kupić po 600 złotych za tonę.

Mimo wcześniejszych obaw nie ma żadnych kłopotów z dostępnością śruty słonecznikowej. Nadal jednak dysproporcja cenowa między śrutą rzepakową a słonecznikową jest bardzo zauważalna. Tona na wschodniej granicy kosztuje 750 złotych.

Rynek olejów również osiągnął swoje maksima. Większość klientów czeka na obniżki – komentuje Piotr Grela z gdańskiego Narolu.

       OLEJE             zł/t
sojowy               3150 - 3200
rzepakowy                   3300  


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę