aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ceny - Śruty

26 marca 2008
Wydawało się, że pójdą jeszcze w dół. Tymczasem ceny śruty sojowej na giełdach światowych w ciągu ostatniego tygodnia skoczyły w górę i to aż o 27 dolarów za tonę. Ale powodem nie są drożejące pasze, a duże problemy z załadunkami soi na statki w Argentynie jakie pojawiły się tuż przed świętami.

Oczywiście od razu miało to swoje odzwierciedlenie w cennikach. W piątek za tonę wysokobiałkowej śruty sojowej trzeba było zapłacić blisko 1190 złotych, czyli o 60 złotych więcej niż na początku tygodnia. Dzisiaj wiele firm handlujących śrutą zrobiło sobie dodatkowy dzień wolny.

Maklerzy przewidują, że jeśli światowe cenniki nie spadną, to u nas w tym tygodniu być może będziemy musieli zapłacić nawet około 1240 złotych za tonę, czyli o kolejne 50 złotych więcej.

Chociaż światowe ceny rzepaku wciąż idą w dół i to znacznie, to ustalone ostatnio cenniki śruty rzepakowej na kwiecień i maj pozostają niezmienne. Za tonę paszy z odbiorem w kwietniu trzeba zapłacić 850 złotych, negocjacje w dół są możliwe przy większych zamówieniach i płatności gotówką.

ŚRUTA RZEPAKOWA   zł/t
odbiór w kwietniu  -   850
odbiór w maju      -   820   


POWIĄZANE

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...

Uprawa grochu jest prosta. Nie wymaga dużych nakładów. Pozytywnie wpływa na zdro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę