Ceny - Śruty

26 marca 2008
Wydawało się, że pójdą jeszcze w dół. Tymczasem ceny śruty sojowej na giełdach światowych w ciągu ostatniego tygodnia skoczyły w górę i to aż o 27 dolarów za tonę. Ale powodem nie są drożejące pasze, a duże problemy z załadunkami soi na statki w Argentynie jakie pojawiły się tuż przed świętami.

Oczywiście od razu miało to swoje odzwierciedlenie w cennikach. W piątek za tonę wysokobiałkowej śruty sojowej trzeba było zapłacić blisko 1190 złotych, czyli o 60 złotych więcej niż na początku tygodnia. Dzisiaj wiele firm handlujących śrutą zrobiło sobie dodatkowy dzień wolny.

Maklerzy przewidują, że jeśli światowe cenniki nie spadną, to u nas w tym tygodniu być może będziemy musieli zapłacić nawet około 1240 złotych za tonę, czyli o kolejne 50 złotych więcej.

Chociaż światowe ceny rzepaku wciąż idą w dół i to znacznie, to ustalone ostatnio cenniki śruty rzepakowej na kwiecień i maj pozostają niezmienne. Za tonę paszy z odbiorem w kwietniu trzeba zapłacić 850 złotych, negocjacje w dół są możliwe przy większych zamówieniach i płatności gotówką.

ŚRUTA RZEPAKOWA   zł/t
odbiór w kwietniu  -   850
odbiór w maju      -   820   


POWIĄZANE

Bayer, w ramach swojego zobowiązania do wspierania plantatorów - za pośrednictwe...

Za nami pierwsza ogólnopolska akcja realistycznego rysowania maliny. Wyjątkowa l...

Zbliża się czas żniw. Za chwilę rozpoczną się przygotowania pod zasiewy ozimin. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę