aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dobre pomidory

7 września 2004

Nawet 40% mniej pomidorów niż w poprzednich latach zbiorą plantatorzy w woj. kujawsko - pomorskim. Powód to opóźniona tegoroczna wegetacja. Mimo to w zakładach przetwórczych jakość surowca oceniają dobrze. Plantatorzy są jednak mniej zadowoleni z powodu cen pomidorów w skupie.

Kujawskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego we Włocławku podpisały umowy na dostawę pomidorów tylko z grupami producenckimi, ponieważ tylko one mogą otrzymać unijne dopłaty. To pierwszy rok obowiązywania nowych zasad w skupie.

"Już w okresie jesiennym był negocjacje w sprawie ustalenia ceny. W efekcie cena pomidora została ustalona w zakresie 20gr./kg" - mówi Ryszard Taberski - szef produkcji KZPOW Włocławek Dla porównania w zeszłym roku plantatorzy we Włocławku otrzymywali 26 gr. za kg.

Unijna dopłata w wysokości ok. 15 gr. do kilograma, rzeczywiście może nie być wypłacona jeśli plantator nie spełni wymagań jakościowych. Z tym jednak nie powinno być najgorzej skoro generalnie jakość pomidorów jest oceniana wysoko.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę