CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Droższa pszenica, tańszy jęczmień

21 maja 2003

W minionym tygodniu na podlaskich targowiskach można było zaobserwować wzrost cen pszenicy i żyta. Tańszy był jęczmień i ziemniaki. Natomiast w przypadku owsa i mieszanki zbożowej nie było jednoznacznej tendencji - wzrostowej bądź spadkowej.

Cena pszenicy wzrosła w siedmiu miejscowościach, a w dwóch była niższa niż przed tygodniem. Najtaniej pszenicę można było kupić w Sokółce (49 zł). Najwięcej trzeba było zapłacić w Kolnie i Knyszynie (60 zł) oraz w Szczuczynie (55-60 zł).

Żyta zabrakło w dwóch miejscowościach – w Bielsku Podlaskim i Zambrowie. Na pięciu targowiskach cena tego zboża była wyższa niż przed tygodniem. Natomiast tylko w dwóch miejscowościach żyto można było kupić taniej. Najniższą cenę odnotowano w Siemiatyczach i Ciechanowcu (36 zł). Najwyższą natomiast w Kolnie (42 zł).

Jęczmień był tańszy niż przed tygodniem (w pięciu miejscowościach jego cena spadła, wzrosła w jednej). Na poszczególnych targowiskach cena tego zboża różniła się znacznie. Na przykład w Sokołach można było je kupić już za 37,5 zł, podczas gdy w Kolnie trzeba było zapłacić 60 zł.

Cena owsa spadła na trzech targowiskach, ale również na trzech wzrosła. Najtaniej zboże to można było kupić w Ciechanowcu (34 zł). Natomiast najwięcej trzeba było zapłacić w Szczuczynie (50-55 zł) i Kolnie (54 zł). Również nie było widać wyraźnych tendencji wzrostowych bądź spadkowych w przypadku cen mieszanki zbożowej. Wahały się one od 38 zł w Ciechanowcu do 55-58 zł w Knyszynie.

Na znacznej większości targowisk handlowano również ziemniakami. W pięciu miejscowościach ich cena była niższa niż przed tygodniem. Najtaniej ziemniaki można było kupić w Siemiatyczcach (12 zł) oraz w Kleszczelach i Suchowoli (10-15 zł).
Prosięta sprzedawano na wszystkich podlaskich targowiskach. Najniższą cenę odnotowano w Zambrowie (80 zł za parę). Natomiast najwyższą w Bielsku Podlaskim (140-180 zł za parę).

Na większości targowisk handlowano również krowami. Cena wahała się od 800 zł do 1800 zł. Za krowę z cielęciem trzeba było zapłacić 2 tys. zł. Natomiast ceny cieląt wahały się od 4 zł/kg do 6 zł/kg.

Konia można było nabyć tylko w Szczuczynie. Cena wahała się od 3 ,5 tys. zł do 6 tys. zł.


POWIĄZANE

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę