informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Droższe warzywa

9 września 2005

Tanieje większość tegorocznych warzyw. Ale są wyjątki. Wzrosły w spółdzielczym skupie ceny brokułów, ogórków do kwaszenia, papryki czerwonej i fasoli szparagowej. Nadal warzywa są droższe niż w ubiegłym roku, co spowodowane jest mniejszymi zbiorami.

- Potaniały też jabłka deserowe w skupie spółdzielczym - informuje Grażyna Stępka z IERiGŻ. Natomiast spodziewane niższe o jedną czwartą wobec ubiegłego roku zbiory śliwek i gruszek wpłynęły na wzrost cen skupu tych owoców. Śliwki kosztują teraz 1,64 zł kg, gruszki 1,86 zł kg. W skupie warzyw przeznaczonych na eksport najbardziej (o 30 - 40 proc.) potaniały w ubiegłym tygodniu pasternak, kapusta włoska, czerwona i pekińska oraz papryka zielona. Plantatorzy otrzymują nieco mniej także za pomidory, paprykę czerwoną, kalafiory, selery i cebulę.

Na eksport skupuje się też letnie odmiany jabłek, np. Antonówka, Delicates, Jersey Mac, Paula Red i Lobo. Jak informuje Irena Strojewska z IERiGŻ, spółdzielnie płacą w tym tygodniu od 55 gr do 1,1 zł za kg, czyli średnio o 4 gr mniej niż przed tygodniem.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę