aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Droższy chleb?

25 listopada 2003

Czy będziemy więcej płacić za chleb? Zdaniem piekarzy tak. Mąka już zdrożała. To skutek wysokich cen zbóż. Firmy przechowujące nie chcą go sprzedawać, a to winduje ceny. Dyrektor poznańskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego uspokaja - zboża jest dosyć i jeśli cena nadal będzie rosła, agencja rozpocznie interwencję.

Za bochenek chleba już dziś trzeba zapłacić prawie 3 zł. Czy będzie droższy? Teraz każdy piekarz musi decydować czy i o ile podnosić ceny. To dlatego, że zdrożała mąka.

W przedsiębiorstwie zbożowo młynarskim w Wągrowcu od ubiegłego tygodnia jej cena wzrosła o 8 gr. To wszystko dlatego, że zdrożało zboże. Ci którzy je przechowują, nie chcą go sprzedawać i w ten sposób podbijają ceny.

Rolnicy mają nadzieję, że zboże jeszcze zdrożeje. Dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu sądzi, że to przypadkowy wzrost cen. Uważa, że prawdziwy problem mogą mieć rolnicy, bo znacznie zdrożało zboże paszowe, którego w efekcie suszy na rynku jest za mało. To efekt suszy.

Zdaniem specjalistów rolnicy mogą zmniejszać hodowle trzody, albo w ogóle z nich zrezygnują, bo nie będzie ich stać na drogie pasze.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę