aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Elewarr ma zadyszkę

30 lipca 2004

Nie więcej niż 101 euro za tonę pszenicy konsumpcyjnej będzie oferować rolnikom podczas żniw spółka Elewarr. Jej władze zaprzeczają informacjom o kiepskiej kondycji finansowej firmy, która miałaby uniemożliwić przystąpienie do akcji skupowej. W tym sezonie Elewarr zamierza kupić 300 tys. ton zbóż.

Wszystko wskazuje na to, że Elewarr będzie drugą co wielkości - po "Polskich Młynach" - firmą skupową. Ceną jaką zamierza zaoferować spółka za tonę pszenicy będzie wynosiła w zależności od kursu euro od 440 do 450 zł. Elewarr jest w tej komfortowej sytuacji, że najpierw do skupu przystąpi konkurencja, czyli firma "Polskie Młyny". I to ona będzie musiała pierwsza ustalić cenę skupu.

Wątpliwości co do zapewnień Elewarru mają rolnicze związki zawodowe, które uważają, że sytuacja spółki, w której większość udziałów ma rządowa Agencja Rynku Rolnego, jest na tyle zła, że w ogóle nie przystąpi ona do skupu. W tym sezonie Elewarr na skup przeznaczy od 80 do 100 mln zł, z czego 30% będą to środki własne.


POWIĄZANE

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę