CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Europejska współpraca

12 maja 2004

Milion ton soli potasowej w ciągu dziesięciu lat współpracy dostarczyła do Zakładów Chemicznych „POLICE” SA niemiecka firma K + S KALI GmbH, jubileusz współpracy zbiegł się w czasie z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji w niemieckim Zielitz, gdzie mieści się kopalnia soli potasowej spotkali się przedstawiciele Zarządu i kierownictwa pionu handlowego Z.Ch. „POLICE” SA oraz dyrekcji K+S KALI GmbH.

Jak ocenili przedstawiciele Z.Ch. „POLICE” SA - milionowa tona i integracja Polski z Unią Europejską jest symbolicznym podsumowaniem dziesięcioletnich kontaktów obu firm.

- Przedstawiciele obu firm umówili się, że dołożą starań, aby kolejną milionową tonę można było świętować znacznie wcześniej niż za dziesięć lat – zrelacjonował Piotr Wachowicz Rzecznik Prasowy Z.Ch. „POLICE” SA.

Kali und Salz jest podstawowym dostawcą soli potasowej dla Z.Ch. „POLICE” SA. Decyduje o tym przede wszystkim utrwalone przez lata współpracy partnerskie podejście obu firm do prowadzonego biznesu i optymalne warunki logistyczne umożliwiające łatwy transport surowca drogą kolejową i wodną.

- Lokalizacja Z.Ch. „POLICE” SA ma szczególne znaczenie w tych kontaktach. Fakt przystąpienia do Unii i formalne zniesienie granic oznacza możliwość większego wykorzystywania transportu wodnego, a to z kolei oznacza poprawę logistyki dostaw, również z punktu widzenia innych dostawców – powiedział P. Wachowicz.

POLICE wykorzystują sól potasową do produkcji nawozów wieloskładnikowych.

Kali und Salz pierwszą kopalnię soli otworzyła na terenie Niemiec w 1856 roku. Na przestrzeni lat zmieniały się sposoby wydobycia jak i sama struktura firmy. Po ponad 100 latach funkcjonowania swą działalność opiera na wydobyciu i produkcji soli potasowej.


POWIĄZANE

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę