aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Interes na rozminowywaniu polskich lasów

2 listopada 2004

Ministerstwo Ochrony Środowiska od kilku lat wydaje miliony złotych rocznie na rozminowywanie poradzieckich poligonów w polskich lasach. Większość pieniędzy trafia do jednej firmy. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza".

Od kilku lat rozminowywaniem lasów zajmuje się nie armia, lecz prywatne firmy, wyłaniane w trakcie przetargów, organizowanych przez nadleśnictwa. Prawie wszystkie przetargi juz od pięciu lat wygrywa firma "Spec- Maj", należąca do emerytowanego sapera- Lesława Majewskiego.

Przedstawiciele kilku innych firm, także uczestniczących w przetargach, uważają że przetargi zostały ustawione. Mirosław Pieszko, właściciel szczecińskiej firmy "Spec-Min", powiedział dziennikarzom "Gazety Wyborczej", że nie ma co do tego wątpliwości. 

"Major Majewski zawsze oferuje cenę bardzo zbliżoną do sumy, którą zamierza wydać nadleśnictwo. Taki przypadek może zdarzyć się raz, ale my mamy do czynienia z serią" - dodał Pieszko. 

Sam właściciel firmy "Spec- Maj" zdecydowanie odrzuca te zarzuty. Powiedział "Gazecie Wyborczej", że jego konkurenci odpadają w przetargach przez "formalne głupoty" - jak się wyraził Majewski. 

Sprawę ewentualnego fałszowania przetargów bada już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiciele kilku firm saperskich zapowiadają zgłoszenie jej do prokuratury.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę