informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Inwestują w cukier

26 lutego 2003
Cukrownia Ropczyce może się pochwalić unikatową w skali kraju stacją segregacji cukru. Inwestycja pochłonęła sześć i pół miliona złotych i jest kolejnym etapem gruntownej modernizacji zakładu.

Cukrownia Ropczyce jest największym zakładem tej branży w regionie. W 1996 roku decyzją Ministra Przekształceń Własnościowych weszła w struktury Lubelsko-Małopolskiej Spółki Cukrowej S.A. w Zamościu. Rok później w drodze emisji akcji nowej serii pozyskała inwestora strategicznego, którym został i jest nadal niemiecki koncern Südzucker AG Ochsenfurt/Mannheim.

W ubiegłym roku z taśm produkcyjnych zjechało ponad 80 tys. ton cukru. Obecnie dzięki stacji segregacji możliwy będzie jego podział na cztery frakcje, w zależności od wielkości kryształków. Dyrekcja zakładu jest zdania, że jest to gwarancją zbytu. Przemysł spożywczy ma bowiem zróżnicowane potrzeby i tak przykładowo cukier gruby jest najlepszy do produkcji czekolad , natomiast tzw. grysik do produkcji galaretek, kisieli.

Obecna inwestycja to także gwarancja zatrudnienia dla 400-osobowej załogi i pewnego zbytu buraków dla ponad 4 tys. plantatorów. W planach jest już budowa silosu do magazynowania 40 tys. ton cukru, a także modernizacja bloku energetycznego.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę