Agrolok_280518

Jeszcze jedna kampania cukrowni Żnin?

19 kwietnia 2004

Trzech z piętnastu protestujących w obronie żnińskiej cukrowni związkowców przerwało wczoraj głodówkę. Wśród nich jest Marek Wojciechowski - przewodniczący ZZ Cukrowników w Żninie. - Koledzy zrezygnowali z protestu za namową lekarzy, ja zaś podjąłem taką decyzję, by mieć jeszcze siły do dalszych negocjacji i rozmów, a czeka mnie ich w tym tygodniu wiele.

Wczoraj Żnin odwiedził poseł Jerzy Wenderlich - rzecznik prasowy Rady Krajowej SLD. W obecności związkowców przeprowadził z wiceministrem skarbu Józefem Woźniakowskim rozmowę telefoniczną, z której wynika iż minister skarbu zwróci się do Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej z wnioskiem o ostateczne przeanalizowanie tej decyzji. - Tego wymagają procedury - wyjaśniał poseł Wenderlich.

Decyzja w Radzie Krajowej SLD została już jednak podjęta. Cukrownia w Żninie ma przeprowadzić - zgodnie z wolą związkowców - jeszcze jedną kampanią. Decyzję na piśmie cukrownicy otrzymają podczas spotkania z władzami KSC w Warszawie, być może już jutro.

Marek Wojciechowski do zapewnień posła podchodzi jednak z dystansem. - Protest zakończymy w chwili otrzymania pisma o przeprowadzeniu tegorocznej kampanii - zapowiedział.


POWIĄZANE

W dniu 15 lipca 2018 r. upływa termin składania w KOWR wniosków o wpis do ewiden...

Siew nasion jest jednym z najważniejszych elementów technologii produkcji rzepak...

Ok. 2 zł za kg malin i ok. 1,5 zł/kg wiśni - to ceny, jakie dostają rolnicy za d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę