aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Katowice nakarmią głodujących

11 lipca 2002

Ok. 450 tys. zł zebrano w archidiecezji katowickiej na wykup nadwyżek zboża od polskich rolników i wysłanie ich do Afryki.

Zbiórka pieniędzy była odpowiedzią na apel arcybiskupa Damiana Zimonia, który w ten sposób poparł zainicjowaną przez "Wiadomości" akcję pomocy Afryce. Metropolita katowicki w komunikacie skierowanym do wiernych napisał: – Nie chciejmy tylko współczuć ludzkiej biedzie, a konkretnym czynem miłości starajmy się jej zaradzić. 

Ekonom archidiecezji katowickiej ks. Mirosław Piesiur powiedział, że zebrano znacznie więcej pieniędzy niż organizatorzy akcji się spodziewali, którzy - analogicznie do zbiórek na inne cele - liczyli  na ok. 300 tys. Ksiądz Piesiur podkreślił: – Jesteśmy zaskoczeni i bardzo zadowoleni z tak dużej ofiarności wiernych. To znaczy, że społeczeństwo w pełni popiera tę ideę.

Pieniądze z katowickiej Kurii trafią do Caritas Polska, która kieruje tą akcją i zajmie się transportem zboża do Afryki. Przedstawiciele Caritas uważają, że zboże powinno trafić do głodujących krajów jeszcze do końca wakacji.


POWIĄZANE

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać n...

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę