EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Katowice nakarmią głodujących

11 lipca 2002

Ok. 450 tys. zł zebrano w archidiecezji katowickiej na wykup nadwyżek zboża od polskich rolników i wysłanie ich do Afryki.

Zbiórka pieniędzy była odpowiedzią na apel arcybiskupa Damiana Zimonia, który w ten sposób poparł zainicjowaną przez "Wiadomości" akcję pomocy Afryce. Metropolita katowicki w komunikacie skierowanym do wiernych napisał: – Nie chciejmy tylko współczuć ludzkiej biedzie, a konkretnym czynem miłości starajmy się jej zaradzić. 

Ekonom archidiecezji katowickiej ks. Mirosław Piesiur powiedział, że zebrano znacznie więcej pieniędzy niż organizatorzy akcji się spodziewali, którzy - analogicznie do zbiórek na inne cele - liczyli  na ok. 300 tys. Ksiądz Piesiur podkreślił: – Jesteśmy zaskoczeni i bardzo zadowoleni z tak dużej ofiarności wiernych. To znaczy, że społeczeństwo w pełni popiera tę ideę.

Pieniądze z katowickiej Kurii trafią do Caritas Polska, która kieruje tą akcją i zajmie się transportem zboża do Afryki. Przedstawiciele Caritas uważają, że zboże powinno trafić do głodujących krajów jeszcze do końca wakacji.


POWIĄZANE

Czasy, w których rolnik spontanicznie dobierał kierunek upraw i zasiadał do wios...

Do tegorocznych żniw zrealizujemy rozbudowę i modernizację elewatora Braniewo- p...

Już od lat inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności znacznie szybciej niż b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę