informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Komisja rolnictwa o płatnościach dla producentów tytoniu

8 lutego 2008
Zmianę zasad dotyczących płatności dla producentów surowca tytoniowego - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o organizacji rynków rolnych. W czwartek projekt został skierowany przez komisję rolnictwa do II czytania. Producenci tytoniu dotychczas z tytułu uprawy tego surowca otrzymywali dodatkowe dopłaty. Jak powiedział podczas I czytania projektu wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak, obecnie płatności uzupełniające mają być podzielone na dwie części: związane iániezwiązane z produkcją tytoniu.

Taka zmiana wynika z konieczności dostosowania przepisów do unijnych rozwiązań, które mówią, że maksymalna dopłata do produkcji tytoniu może wynosić 60 proc. płatności.

Według propozycji rządowych, surowiec tytoniowy, na który przysługują dopłaty, będzie musiał być skupowany pod nadzorem pracownika Agencji Rynku Rolnego (ARR).

Projekt przewiduje także utworzenie rejestru osób ubiegających się o przyznanie płatności niezwiązanej z produkcją tytoniu. Taki rejestr będzie prowadzony przez dyrektora oddziału terenowego ARR.

Projekt noweli przewiduje także możliwość starania się o dopłaty do przetwarzania słomy lnianej lub konopnej. Aby rolnik mógł otrzymać pomoc finansową, będzie musiał przedstawić m.in. faktury, okazanie rejestru magazynowego oraz zaświadczenia określające ilość i rodzaj wyprodukowanego włókna. Ponadto przetwórcy będą zobowiązani do poinformowania o powierzchni działek, na których uprawiane są te rośliny. Dane te powinny być przekazane do ARR w ciągu 30 dni od zakończenia sprzedaży i przetwarzania włókna.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę