Kompozycje na Broniszach

23 października 2008
Jeszcze kilka lat temu umiejętność układania kompozycji z kwiatów posiadało niewielu. Dziś zajęcia z florystyki przeżywają prawdziwe oblężenie. Ale sprowadzane równocześnie dla tej branży kwiaty z zagranicy wpędzają polskich ogrodników na skraj bankructwa.

Międzynarodowe pokazy w podwarszawskich Broniszach odwiedziły wczoraj tłumy. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów.

Anna Małcużyńska, współorganizator: polska florystyka już od paru lat bardzo dobrze się miewa. Są już floryści najwyższych lotów. To są mistrzowie florystyki. Oni mają też już własne szkoły otworzone. Także nie mamy się czego wstydzić.

Wraz z popularnością florystyki rośnie też zapotrzebowanie na kwiaty. Dlatego handlowcy decydują się na coraz większe zakupy za granicą.

Małgorzata Skoczewska, Rynek Hurtowy Bronisze: ostatnie miesiące przyniosły zdecydowaną korzyść importerom. Z tej prostej przyczyny, że euro było stosunkowo tanie i opłacało się te kwiaty sprowadzać.

Jeśli do tego dodamy rosnące koszty produkcji, w tym robocizny, paliw i nawozów, które w ciągu roku zdrożały o blisko 100%, – to fatalnej sytuacji wielu właścicieli szklarni nie ma się co dziwić. W dodatku chłodne lato spowodowało, że tegoroczne straty będą większe.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

CO W INTERNECIE PISZCZY?…. CZYLI SPRZEDAŻ MATERIAŁU SIEWNEGO W Internecie W złot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę