aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Krótki sezon?

3 grudnia 2015
Truskawek z każdym dniem coraz więcej, a skup owoców przemysłowych jeszcze nie ruszył. Zdaniem plantatorów przy obecnej pogodzie sezon może się bardzo szybko skończyć.

W zagłębiu truskawkowym na Mazowszu na targowisku w gminie Czerwińsk ruch ogromny. W czasie upałów owoce szybko dojrzewają.

Jarosław Smakulski, Wólka Przybajewska: w tej chwili kończy się foliowa truskawka, nie zaczęła się gruntowa a jeśli będzie taka pogoda to bardzo szybko się i zacznie i skończy gruntowa truskawka.

Darusz Sikora, Kocierzew Północny: jest ciepło i wciągu dwóch tygodni truskawka się skończy zarówno gruntowa jak i spod folii.

Bogdan Mikołajczyk, Strzębowo: ludzie, którzy mają deszczownie systemy kropelkowe nawadniania no to poradzą sobie z tym problemem suszy a jeśli nie mają to niestety te plantacje będą upadały.

Problem w tym, że nawodnienie jest drogie a ceny truskawek zdaniem producentów za niskie.

Piotr Cichosz, Sanniki: dużo jest towaru na krzakach i dochodzi towar i się wysypuje przez to ten spadek cenowy.

Jacek Długoszowski, Gawarzec Dolny: szkoda zostawić na polu żeby to zgniło a znów nic nam nie zostaje tu jest cały problem.

Spada tez jakość truskawek. Dlatego rolnicy z coraz większą niecierpliwością czekają na rozpoczęcie skupu do przetwórstwa.

Krzysztof Walczak, Czerwińsk: prezesi siedzą jeszcze w gabinetach i debatują, z jaką wyjść ceną jak oszukać producenta. I jeszcze oni nie ruszyli. Tak się mówi w czwartek może w sobotę.

Na razie truskawki skupują tylko właściciele niewielkich chłodni. Niektóre przetwórnie ruszyły już dzisiaj inne zaczną lada dzień.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę