CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

KSC wydaje akcje

14 lipca 2004

Krajowa Spółka Cukrowa rozpoczęła wydawanie 180 mln bezpłatnych akcji koncernu swoim pracownikom i plantatorom. Na razie dostało je około 550 pracowników i rolników związanych z cukrowniami Borowiczki i Kruszwica. W pozostałych cukrowniach wydawanie akcji potrwa do końca roku.

Zgodnie z ustawą o regulacji rynku cukru plantatorom i pracownikom przysługuje po 15% darmowych akcji. Oznacza to, że otrzyma je 11 tys. pracowników i prawie 90 tys. plantatorów. Akcje te warte są 180 mln zł. - Pozostaje jedynie wierzyć, że plantatorzy otrzymując te akcje będą również bardzo dbali o tą spółkę już jako właściciele - mówi Stanisław Stec z Komisji Finansów Publicznych.

Na razie martwią się oni jednak czy akcje te będą sprawiedliwie - to znaczy według wielkości dostaw - rozdzielone. Krajowa Spółka Cukrowa w trakcie ich wydawania jasno określiła te zasady. Otrzymane akcje ich właściciele będą mogli sprzedać tylko innym pracownikom lub plantatorom powiązanym ze spółką. Ma to być gwarancją, że akcje nie trafią w ręce konkurencji. Dla plantatorów bardziej istotne jest jednak to czy Krajowa Spółka Cukrowa będzie jeszcze za rok istniała i czy w kolejnej kampanii na czas dostaną pieniądze za buraki.


POWIĄZANE

Zgodnie z prognozą USDA (U.S. Department of Agriculture) z 12 września br. w sez...

Polska eksportuje i importuje coraz więcej dyń – wynika z danych resortu rolnict...

Do sklepów we Włoszech i za granicą trafią wkrótce pierwsze partie cenionej prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę