informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kwiaty na topie

14 maja 2004

Ogrodnicy prześcigają się w uprawie kwiatów. Duży popyt sprawił, że niektórzy sprzedali cały towar na miesiąc przed zakończeniem sezonu. Teraz zacierają ręce, bo oprócz chłonnego rodzimego rynku, otworzyły się przed nimi możliwości eksportu kwiatów na zachód.

Jeszcze kilka lat temu w szklarniach Andrzeja Pągowskiego dominowała wiosną rozsada pomidorów, ogórków i sałaty. Dziś to tylko niewielkie uzupełnienie produkcji. Dominują balkonowe i rabatowe rośliny ozdobne. Produkcja wzrosła o niemal sto procent.

W tym roku ogrodnik z Wielunia przygotował kilka milionów sadzonek kwiatów ozdobnych. Miało to wystarczyć do końca maja, a zaczęło brakować już pod koniec kwietnia. Jest też szansa na eksport.

Teraz w wieluńskich szklarniach przygotowywane są już sadzonki chryzantem, najpopularniejszych w Polsce jesiennych kwiatów.


POWIĄZANE

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę