Kwota cukrowa topnieje…

2 kwietnia 2008
Polska kwota cukrowa topniej w oczach. Wczoraj koncerny zgłosiły chęć rezygnacji z produkcji 127,5 tysiąca ton cukru. W zamian za to otrzymają wysokie unijne rekompensaty.

Komisja Europejska dopięła swego. Koncerny cukrowe masowo zgłaszają chęć rezygnacji z produkcji. W styczniu polski limit zmalał o 240 tysięcy ton. Wczoraj do Agencji Rynku Rolnego w ramach tzw. drugiego kroku restrukturyzacyjnego zgłoszono 7 wniosków o pełen demontaż linii produkcyjnych na łączną kwotę 127,5 tysięcy ton cukru.

Waldemar Sochaczewski, wiceprezes Agencji Rynku Rolnego – „Do 16 kwietnia Agencja Rynku Rolnego procesuje pod względem formalnym i po zakończeniu tego procesu, czyli do 18 kwietnia jesteśmy zobowiązani przekazać stosowne informacje do Komisji Europejskiej.”

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do likwidacji przeznaczono m.in. cukrownie: Brześć Kujawski, Leśmierz, Gosławice, Chybie, Dobre, Łubna oraz Strzyżew. Część z nich już nie pracuje, ale za demontaż linii produkcyjnych właściciele mogą liczyć na odszkodowanie. Żadnych cukrowni do wygaszenia nie zgłosił koncern Nordzucker. Największą kwotę oddała Krajowa Spółka Cukrowa.


POWIĄZANE

Zdecydowana większość nie praktykuje postanowień noworocznych. Nie upatrujemy w ...

W dniu 15 stycznia 2021 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących...

Dietetycy zalecają obecnie, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, te...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę