Maj - duży popyt na kwiaty

23 maja 2005

Maj to jeden z lepszych miesięcy dla producentów kwiatów. To czas pierwszych komunii i dużego popytu na kwiaty i dekoracje do bukietów, wianków czy kompozycji na stół. Handlowcy przewidują, że tak duże zainteresowanie, szczególnie białymi kwiatami, potrwa do Bożego Ciała.

Na pniu sprzedają się białe stokrotki, konwalie, mieczyki i lewkonie. Chętnie kupowane są także wszelkie dodatki, jak liście anturium, czy asparagus.

Dopiero teraz tempa nabiera sprzedaż roślin rabatowych i balkonowych. Wielu klientów ze względu na niskie temperatury wolało poczekać z zakupami do drugiej połowy maja, czyli po na czas po tzw. zimnych ogrodnikach. Teraz zaczął się już prawdziwy sezon na aksamitki, niecierpki, surfinie i pelargonie. Jak co roku pojawiają się nowe odmiany tych roślin. W podwarszawskich Broniszach można dostać także peonie, które o tej porze roku zwykle nie występują.

Duży popyt na białe kwiaty sprawił, że są one czasami dwa razy droższe od kolorowych. Coraz tańsze są kwiaty z upraw gruntowych. W hurcie żonkile można kupić już od 10 gr. za sztukę. Ceny tulipanów zaczynają się od 20 gr.

Krajowi producenci od kilku lat odchodzą od produkcji goździków. Znacznie zwiększyła się za to powierzchnia upraw tulipanów, róż i chryzantem.


POWIĄZANE

Spotkanie ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykoły Solskiego oraz mini...

Od początku uruchomienia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla produc...

W dniu 9 czerwca 2022 r., Zarząd KRIR zwrócił się do Wicepremiera, Ministra Roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę