aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Międzynarodowa Konferencja Sadownicza

13 listopada 2007
W dniu 17 grudnia 2007 roku w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie przy ul. Akademickiej 15 odbędzie się X Międzynarodową Konferencję Sadowniczą. Konferencja przeznaczona jest dla sadowników, przetwórców owoców, szkółkarzy, przedstawicieli nauki sadowniczej i ekonomicznej, branżowych organizacji sadowniczych i przetwórstwa owocowego, organizacji producenckich, samorządu terytorialnego, administracji państwowej, ośrodków doradztwa rolniczego i izb rolniczych jak również osób lub pozostałych instytucji działających na rzecz rozwoju polskiego sadownictwa i przetwórstwa owocowego.

Głównymi celami konferencji są: ocena poziomu plonów owoców gwarantujących pokrycie kosztów całkowitych w 2007 roku, wpływ różnej wielkości zbiorów owoców na wyniki ekonomiczne w sadownictwie i przetwórstwie owocowym, wpływ nadprodukcji owoców na wynik ekonomiczny w sadownictwie, znaczenie polskich owoców i przetworów na rynku Unii Europejskiej, na co może liczyć polski producent przy trudnościach w zbycie owocow (nadprodukcja) ze strony Unii Europejskiej i naszego Rządu. Ponadto korzystanie z unijnych środków pomocowych, zwłaszcza PROW, szanse rozwoju produkcji owoców w Polsce w najbliższych latach. Co, ile i jak produkować w Polsce w małych i dużych gospodarstwach sadowniczych, zabezpieczenie surowca przez zakłady przetwórcze oraz formy współpracy między producentami owoców i zakładami przetwórczymi oraz jak rozwiązać problem narastającego braku siły roboczej w sadownictwie i przetwórstwie owocowym i wypracowanie wniosków, które przedstawi się kompetentnym władzom w Warszawie i Brukseli. W tym roku wstęp jest wolny. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatnie między innymi opracowanie p.t.: "Szanse rozwoju polskiego sadownictwa z uwzględnieniem środków pomocowych dostępnych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013",materiały konferencyjne oraz ciepły posiłek i kawę, herbatę oraz  owoce.
Organizatorzy konferencji: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Katedra Ekonomiki Ogrodnictwa AR w Lublinie, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych w Lublinie, Urząd Marszałkowski woj. lubelskiego, Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka, Wydawnictwo "Plantpress" w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkie osoby zainteresowane problemami rozwoju sadownictwa i przetwórstwa owocowego w Polsce do przyjazdu do Lublina i  udziału w obradach.

 
POWIĄZANE

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę