CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Mniej truskawek, dużo malin.

21 lipca 2004

Kończą się już truskawki. Wprawdzie będą dostępne w sprzedaży owoce konsumpcyjne odmian późnych lub przemiennie owocujących, ale owoce te będą dużo droższe. Teraz w sprzedaży dużo jest malin, porzeczek, agrestu. Są już tegoroczne jabłka odmian: Close (notowana już w ubiegłym tygodniu) oraz Early Geneva – od tego tygodnia w sprzedaży.

Bardzo bogata jest oferta warzyw.

Od tego tygodnia, na Rynku Hurtowym w Broniszach notowane są ceny fasoli mamut. Kilogram kosztuje 6 złotych. To najdroższa odmiana. Najtańsza jest fasolka żółta, 4 złote za kilogram, za zieloną trzeba zapłacić o 1 złoty więcej. Tanieją pomidory, cena kilograma nie przekracza 2 złotych 20 groszy. Są już w sprzedaży kabaczki i cukinia, w cenie 2 złote za kilogram.

Nieznacznie zdrożały pieczarki i kosztują teraz od 5 do 6 złotych za kilogram. Nadal można kupić ziemniaki z ubiegłorocznej produkcji. Cena młodych i starych ziemniaków jest taka sama, od 48 do 55 groszy za kilogram. Ziemniaki sprzedawane są w opakowaniach piętnasto i trzydziestokilogramowych.

Dużo jest borówki amerykańskiej. Teraz w sprzedaży są odmiany wczesne: Earliblue, Duke, Sparta. W początkach sierpnia powinna pojawić się odmiana Bluecrop, Bluray, Herbert. Kilogram borówki amerykańskiej kosztuje od 20 do 25 złotych. Najmniejsze dostępne opakowanie to 250 gram. W opakowaniach 50 gram i 100 gram sprzedawane są poziomki pochodzące z plantacji. Cena mniejszego opakowania to 4 złote.

W pojemnikach po pół kilograma lub ¾ kilograma można dostać porzeczki przeznaczone do konsumpcji. Cena porzeczek czarnych to 2,5 złote za pojemnik. Dużo jest agrestu i malin. Cena kilograma malin nie przekracza 4 złotych.

Obok importowanych brzoskwiń są już owoce krajowe. Cena brzoskwiń, tak krajowych jak i importowanych nie przekracza 5 złotych za kilogram. Znacznie tańsze od importowanych są krajowe morele. Za dorodne morele krajowe płaci się po 4 złote za kilogram podczas gdy owoce importowane są dwukrotnie droższe.

Krajowe śliwki kosztują od 1 do 2 złotych za kilogram.


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę