CTR_80917

Nie dla GMO

17 lipca 2007
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi zamierza w drugiej Polowie sierpnia zorganizować akcję  edukacyjną "Życie wymyka się spod kontroli. Stop dla GMO w Polsce. NIE dla nowej propozycji ustawy od GMO!".

- Akcję tę planujemy w drugiej połowie sierpnia. Pojedziemy ze Stryszowa pod Krakowem w kierunku Suwałk. Po drodze chcemy organizować spotkania z lokalnymi władzami, rolnikami i konsumentami. Będziemy robić prezentację nt. zagrożeń GMO, wyświetlać filmy 'Życie wymyka się spod kontroli" i "Międzynarodowy szczyt anty GMO na Wawelu ‘’– mówi Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi
Jak udało się nam dowiedzieć  rozpoczęcie akcji edukacyjnej planowane jest w dniu  16 sierpnia.

ALARM!!!!!! RZĄDOWE TAK DLA MUTANTÓW !!!!!!!ALARM

Podpisz list otwarty do posłów i senatorów
11 czerwca 2007 Rada Ministrów ds. Rolnictwa UE przegłosowała w Brukseli propozycję Komisji Europejskiej w sprawie przepisów prawnych dotyczących zanieczyszczenia żywności ekologicznej przez GMO. Ministrowie zatwierdzili proponowany przez KE dopuszczalny próg zanieczyszczenia w wysokości 0,9%. ICPPC podobnie jak wiele innych organizacji, które chcą zakazu stosowania genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) przy produkcji żywności, domagała się progu kontaminacji 0,1 % (czyli na granicy technicznych
możliwości wykrywania takiego zanieczyszczenia).
PRZEDSTAWICIEL RZĄDU POLSKIEGO GŁOSOWAŁ ZA DOPUSZCZENIEM ZANIECZYSZCZENIA DO POZIOMU 0,9%. Gdyby głosował przeciw, wspierając inne kraje UE, które chcą być wolne od GMO, NIE przegłosowano by poziomu zanieczyszczenia żywności ekologicznej powyżej granicy wykrywalności!
Głosując za dopuszczeniem zanieczyszczenia przez GMO żywności ekologicznej Rząd RP złamał swoje zobowiązania złożone obywatelom o utrzymaniu Polski wolnej od GMO! (ponad 70 % obywateli jest przeciw GMO; wszystkie sejmiki wojewódzkie ogłosiły się, wbrew woli KE, strefami wolnym od GMO)KONSEKWENCJE TEJ DECYZJI SĄ OGROMNE. DOTYCZĄ NIE TYLKO ROLNICTWAEKOLOGICZNEGO ALE KAŻDEGO ROLNICTWA, KTÓRE NIE CHCE BYĆ ZANIECZYSZCZONEPRZEZ GMO.
W dodatku 13 lutego 2007 Rada Ministrów RP podpisała nową propozycję ustawy o GMO, która DOPUSZCZA KOMERCYJNE UPRAWY GMO w POLSCE!!!
Te dwa fakty pokazują wyraźnie, że RZĄD RP PODDAŁ SIĘ naciskom i zmienił swoją politykę w sprawach związanych z GMO. Zamiast dobrej jakości żywności wpycha swoim obywatelom mutanty nie bacząc na zdrowotne, ekologiczne i ekonomiczne konsekwencje.
DOMAGAMY SIĘ OD RZĄDU RP ABY:
1. WYCOFAŁ SIĘ Z OSTATNICH DECYZJI, które skazują nas i przyszłe pokolenia
na niebezpieczne konsekwencje.
2. WPROWADZIŁ PRZEPISY, które zapewnią Polsce status kraju wolnego od GMO.

Z poważaniem,
Sir Julian Rose, Prezes
Jadwiga Łopata, Laureat Nagrody Goldmana (Ekologiczny Nobel)
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
biuro@icppc.pl www.icppc.pl  www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

POWIĄZANE

We wtorek rząd zdecydował o przyznaniu 25 mln euro pomocy dla fińskich rolników....

Nowe dane dotyczące europejskiego sektora zbóż i roślin oleistych opublikowane p...

Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę