aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie sprzedano ani kilograma pszenicy z ARR 

21 listopada 2002

Spośród prawie 20 tys. ton wystawionej przez Agencję Rynku Rolnego pszenicy nie sprzedano ani kilograma. Dobrej jakości zboża na rynku jest jeszcze pod dostatkiem, a ceny niższe niż oferowane przez Agencję. Młynarze już z dowozem do zakładu płacą za tonę pszenicy nie więcej niż 450 zł.

Chętni znaleźli się tylko na wystawiane żyto. Głównie po cenie wywoławczej sprzedano mniej niż 1/4 ziarna. Skąd zatem pomysł aby już w kilka tygodni po zakończeniu skupu interweniować na rynku, szczególnie że sytuacja tego nie wymaga? To jeszcze jeden z licznych sposób poszukiwania przez Agencję pieniędzy – komentują maklerzy. Zdaniem Jakuba Bąka z internetowej giełdy Netbrokers zboża będą poszukiwane ale dopiero na przednówku. Dlatego rozsądne byłoby rozpoczęcie przetargów dopiero wiosną, tak jak robiono to zwykle.

W Stanach Zjednoczonych ceny pszenicy ostatnio spadły ale i tak są wysokie. W Europie znacznie taniej. Szczególnie że dużych transakcji na razie nie ma, a jak wyliczyli eksperci zbiory są wyższe niż w ubiegłym roku.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę