informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Oferty kukurydzy z nowych zbiorów

20 września 2005

Na giełdach towarowych pojawiły się pierwsze oferty kukurydzy z nowych zbiorów. Towar zgłaszany jest głównie przez producentów z Dolnego Śląska, gdzie zbierane są już wcześniejsze odmiany. Ceny, w porównaniu z początkiem miesiąca sporo niższe. Za tonę kukurydzy płaci się teraz 400-440 złotych. Naszym ziarnem mocno zainteresowani są Niemcy. Bywa, że pojawiają się bezpośrednio u producentów i podpisują wstępne umowy na zakup ziarna.

Za oceanem też przeceny. Rynek jest rozczarowany niskim eksportem i brakiem wiarygodnych prognoz co do produkcji. Amerykański Departament rolnictwa zapowiedział, że tygodniowo za granice będzie sprzedawanych 850 tysięcy ton kukurydzy, ale wysyłki nie przekraczają 550 tysięcy ton.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę