aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Olej z brzegu

7 września 2004

Brzeskie Zakłady tłuszczowe po czterech latach przerwy znów tłoczą olej. Pracę ma już połowa z 400 osobowej załogi zwolnionej przez syndyka. Pracownicy otrzymali zaległe pensje, a rolnicy otrzymują zapłatę za odstawiony do olejarni rzepak.

Upadłe Brzeskie Zakłady Tłuszczowe zadłużone na kilkaset milionów złotych kupiła spółka z kapitałem zagranicznym. Na początku rozruchu fabryki problemy mieli przede wszystkim rolnicy. Powstały opóźnienia z zapłatą i obawy, że może powtórzyć się sytuacja z poprzednich lat. Teraz zakład wypłacił już rolnikom 200 mln zł za rzepak, tłoczy olej a zatrudnieni ludzie mają pracę i nadzieję na przyszłość.

"W tej chwili zatrudniliśmy już ponad 150 osób bezpośrednio w zakładzie, oprócz tego kilkadziesiąt osób w firmach, które z nami współpracują" - mówi jeden z pracowników.

Brzeskie zakłady tłuszczowe na razie produkują olej na pasze. Zamierzają także skupować nadwyżkę rzepaku z rynku. Zawierają już umowy kontraktacyjne z plantatorami na przyszły rok. Oznacza to stałą pracę dla załogi i koniec kłopotów ze zbytem rzepakowych nasion dla rolników z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę