aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Oszukani rolnicy spod Wałbrzycha

12 września 2003

Nieuczciwi pośrednicy i przedsiębiorcy skupujący zboże, niespłaceni plantatorzy, to na rynku rolnym codzienność. W byłym województwie wałbrzyskim ponad 100 rolników zostało oszukanych przez nieuczciwego przedsiębiorcę.

Ponad stu rolników ze wsi Gilów koło Niemczy zostało oszukanych przez nieuczciwego przedsiębiorcę, którego uwiarygodniała umowa podpisana z Agencją Rynku Rolnego. Oszust skupił ponad 3 tysiące ton żyta. 

Skup zboża Stanisław Sowiński rozpoczął już w lipcu. Jako związany z Agencją Rynku Rolnego miał zapłacić za ziarno w ciągu dwóch tygodni. Nie zapłacił do dziś. Chociaż Agencja zawarła z Sowińskim umowę na interwencyjny skup żyta, to nie dostał on kredytu, a zebranym od rolników zbożem usiłował spłacić stare długi. 

W takiej sytuacji rolnicy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Aby wymusić na pośredniku zgodę na zaplombowanie magazynów rolnicy zawieźli go do świetlicy wiejskiej. Tam po długich targach osiągnęli porozumienie. Paradoksalne jest to, że gdy rolnicy z podwałbrzyskich wsi muszą się bić o swoje w całej Europie z powodu suszy brakuje żyta i to kupcy podbijają jego ceny byle tylko zdobyć ziarno.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę