aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

„Kto chce być zdrowy i wysoki – pije owocowe soki”

19 listopada 2015
Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy zakończył cykl spotkań edukacyjno – kulinarnych pt. „Kto chce być zdrowy i wysoki – pije owocowe soki”. Cykl zajęć został zaplanowany w 10 szkołach podstawowych uczestniczących w programie „Owoce i warzywa w szkole” w powiatach: tucholskim, bydgoskim, żnińskim, nakielskim, toruńskim.

W warsztatach wzięło udział ok. 500 dzieci. Celem spotkań było propagowanie zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania, a także walka z nadwagą coraz częściej panującą w naszych szkołach. Maluchy w sposób praktyczny uczyły się jak można szybko i łatwo przygotować surówki, owocowe sałatki, a także jak zrobić własny sok bez zawartości cukru.  Śmieszne, przepełnione witaminami i składnikami mineralnymi kanapki dzieci przygotowywały same, po czym z ochotą je zjadały.

Aktywni zostawali mistrzami – cebuli, jabłka, a to ogórka, a to marchewki… A kucharz pokazywał maluchom, co fajnego można z tych warzyw i owoców zrobić. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały certyfikat „Małego Kuchcika” oraz agencyjne gadżety. Zadowolone maluchy dziękowały za praktyczną naukę i zapraszały nas na kolejne zajęcia za rok.

POWIĄZANE

Uprawa grochu jest prosta. Nie wymaga dużych nakładów. Pozytywnie wpływa na zdro...

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...

W Polsce produkuje się nawet 75 proc. światowych zasobów aronii. Popularność teg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę