aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Owoce jako sposób na upały

1 sierpnia 2002

Upały, które właśnie nawiedziły Polskę cieszą wszystkich, a najbardziej tych którzy są na urlopie. Nie chce nam się wówczas siedzieć w kuchni, zwłaszcza gdy temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Co zrobić, by szybko i smacznie zjeść ???

Najprostszym sposobem na szybkie co nieco jest skorzystanie z owocowej oferty lata. I tutaj poleciłbym arbuz, który dostępny jest na rynku hurtowym w Poznaniu w cenie 60-80 groszy za kg. Wystarczy włożyć go na 2-3 godziny do lodówki by w południe, kiedy zaczyna doskwierać nam upał, sięgnąć po niego i ugasić pragnienie. Nie musimy też obawiać się o zbędne kalorie. Arbuz należy do najbardziej soczystych, dietetycznych owoców i doskonale nadaje się na letnie upały.

Oczywiście dla amatorów czegoś z krajowej oferty owoców, dobrych na upały wskazałbym na brzoskwinie. W hurcie dostępne są one w cenie od 2 do 3,5 zł za kg. Znacznie droższe są morele, ale nawet cena 7,0 zł za kg nie odstraszyła amatorów tego smacznego owocu. Najdroższym, ale ostatnio najpopularniejszym owocem jest borówka amerykańska w cenie 12-14 zł za kg. Owoce borówki amerykańskiej są bardzo smacznym i jednocześnie bardzo trwałym owocem, doskonałym do bezpośredniej konsumpcji i są one bardzo cenione przez cukierników jako doskonały dodatek do deserów i ciast.

Państwu, zarówno tym którzy są na urlopie jak i tym , którzy muszą pracować życzę smacznego, zachęcając do sięgnięcia po któryś z wymienionych przeze mnie owoców.

Wojciech Cieślak
z Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej S.A.


POWIĄZANE

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...

Uprawa grochu jest prosta. Nie wymaga dużych nakładów. Pozytywnie wpływa na zdro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę