aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Państwowe zboże w państwowych magazynach

4 lipca 2003

Zboże państwowe powinno być przechowywane w magazynach spółek skarbu państwa – uważa nowy minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

Zboże państwowe powinno być przechowywane w magazynach spółek skarbu państwa – uważa nowy minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.
 
Kontrole przeprowadzone przez policję oraz oddziały terenowe Agencji Rynku Rolnego w magazynach wykazały, że brakuje zboża o wartości około 18 mln zł. Dane ARR i policji różniły się nieznacznie. 
 
Według ARR, w magazynach z państwowymi rezerwami brakowało ponad 35 tys. ton zboża, według policji – 36 tys. ton. 
 
W wyniku kontroli – po stwierdzeniu braków zboża w elewatorach – z Agencji zostali odwołani wiceprezesi Antoni Tarczyński i Marek Kozikowski oraz dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji w Poznaniu Władysław Kot i dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Krzysztof Pankau.
 
Na pytanie, – Czy będą weryfikowane umowy z właścicielami magazynów na bieżąco, czy znowu zniknie kilkanaście, czy jeszcze więcej tysięcy ton zboża?, Olejniczak odpowiedział: – Tak oczywiście, że tak się będzie działo. Po pierwsze chcę dojść do tego momentu, kiedy zboże państwowe będzie magazynowane przede wszystkim w magazynach spółek skarbu państwa i to jest pierwszy ruch, który już został wykonany i myślę, że podczas tych żniw zostanie to doprowadzone do końca.
 
 W opinii ministra, – to jest gwarancja, że zboże państwowe, z rezerw państwowych, nie będzie ginęło. Pamiętajmy, że po wejściu Polski do UE też zupełnie inaczej będzie funkcjonowała Agencja Rynku Rolnego. Ona już nie będzie prowadziła takiej interwencji, jak jest to w tej chwili – powiedział minister Olejniczak.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę