aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pola Klasy S - kolejne spotkanie z innowacją.

7 czerwca 2011
Światowy lider w branży rolnej Syngenta® oraz licząca się na polskim rynku firma Danko Hodowla Roślin, spotkali się z rolnikami na corocznej imprezie polowej Pola Klasy S.
W dniu 31 maja w Szelejewie, zostały zaprezentowane pełne programy ochrony roślin Syngenta oraz nowe odmiany hodowlane z bogatej oferty firmy Danko. Zaproszeni rolnicy mieli okazję zapoznać się z polecanymi przez Syngentę programami ochrony roślin na poszczególnych uprawach (poletkach doświadczalnych przygotowanych wspólnie przez Syngentę oraz Danko) jak również wymienić doświadczenia czy uzyskać fachową poradę.

     
     


Spotkanie nie było jednak tylko suchą prezentacją rozwiązań stosowanych w rolnictwie.
Syngenta wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rolników zorganizowała punkt informacyjno-konsultacyjny poświęcony tematyce bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. Podczas interaktywnej prezentacji połączonej z quizem z nagrodami rolnicy dostali broszurę zawierającą istotne informacje na temat przygotowania zabiegu, transportu i magazynowania środków ochrony roślin oraz utylizacji pozostałej po użyciu chemii czy opakowań.
Podczas spotkania Pola Klasy S pokazano między innymi nowe odmiany roślin takie jak: ZZOOM, YOOLE i HOBBIT czyli 3 nowe odmiany hybrydowe jęczmienia ozimego prezentowane po raz pierwszy w Polsce przez firmę Syngenta. Uwagę zaproszonych rolników przykuł również mieszaniec wprowadzony w 2010 roku czyli rzepak KOLUMB, który charakteryzuje się dużym plonowaniem oraz wysoką tolerancją na choroby grzybowe. W programach ochrony Syngenta podkreślała znaczenie jesiennej regulacji zachwaszczenia proponując preparaty takie jak BOXER, który wyróżnia się wysoką skutecznością w usuwaniu chwastów takich jak miotła zbożowa czy TILT TURBO, charakteryzujący się wysoką skutecznością w zwalczaniu mączniaka.
Firma DANKO zaprezentowała pozna znanymi już odmianami, nowe zasługujące na uwagę rośliny takie jak BANDEROLA czyli odmiana pszenicy ozimej o nadzwyczaj wyrównanym ziarnie czy tez odmianę JANTARKA, która jest idealna na słabe stanowiska.
Podczas imprezy nie zabrakło również różnego rodzaju rozrywek, takich jak konkursy z nagrodami czy zawody w piłce nożnej gdzie wykazać mogli się nawet najmłodsi uczestnicy spotkania. Po wszystkim na gości czekał też sowity posiłek.
Pola Klasy S po raz kolejny zostały bardzo dobrze zorganizowane. Słowem, każdy znalazł coś dla siebie. Dbałość o każdego uczestnika, rzeczowe odpowiedzi na pytania oraz rzetelne informacje są wręcz wizytówką organizatorów. Nic więc dziwnego, że duet jaki tworzy Syngenta oraz Danko zasługuje na uznanie i pochwałę.
Do zobaczenia za rok!POWIĄZANE

Światowa produkcja zbóż osiągnie 2,854 mld ton w 2024 r., co stanowi nowy rekord...

Pierwszy Europejski Kongres Sorgo Akt założycielski: utworzenie europejskiego se...

Wielu plantatorów zbóż przekonało się już o zasadności zaprawiania materiału sie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę