Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Polski Cukier - c.d. problemów

11 sierpnia 2003

W bólach rodzi się zarząd Krajowej Spółki Cukrowej. Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza ogłosiła ponowny konkurs na szefa Polskiego Cukru, a wybrała jedynie członka zarządu. Nowym – starym członkiem zarządu został Daniel Stefański. Starym, bo już tą funkcję pełnił, kiedy to w lutym tego roku został z niej odwołany.

Dlaczego więc Rada zdecydowała się po raz drugi powołać Stefańskiego na członka zarządu Polskiego Cukru? Otóż wygrała opcja technologiczna – jak powiedział nam sekretarz Rady Marian Król. Właśnie Stefański ma zajmować się sprawami produkcji. Daniel Stefański był w latach 1998-2001 prezesem Cukrowni w Werbkowicach. Tam jednak, jak mówią związkowcy, zadłużył zakład między innymi nieudanymi inwestycjami, a jego działalność nie otrzymała wtedy poparcia Rady. 
 
Stefański w drodze do posady członka zarządu wygrał z kilkunastoma osobami, a w ostatecznym finale pokonał Jana Rybskiego, który miał zajmować się sprzedażą oraz restrukturyzacją spółki. Restrukturyzacja ma rozpocząć się 2004 roku po zakończeniu tegorocznej kampanii cukrowniczej.


POWIĄZANE

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę