Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Pomoc dla poszkodowanych w gradobiciu

9 sierpnia 2007
Poszkodowani w lipcowym gradobiciu rolnicy z województwa warmińsko – mazurskiego otrzymają zapomogi zapowiada Wojciech Mojzesowicz, szef resortu rolnictwa . Każde poszkodowane gospodarstwa otrzyma 6 tysięcy  złotych. Natomiast  zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej apeluje o udzielenie  poszkodowanym pomocy rzeczowej w postaci ziarna zbóż z tegorocznych zbiorów. Szczególnie potrzebne jest ziarno siewne.

     
     


- Pomoc taka jest niezbędna dla gospodarstw całkowicie pozbawionych tegorocznych plonów. Dla ułatwienia przeprowadzenia zbiórki zboża zwróciliśmy się o pomoc do gmin naszego województwa aby podjęły się koordynacji zbiórki i organizacji transportu. Jeżeli chcecie pomóc poszkodowanym rolnikom skontaktujcie się z Urzędem Gminy lub członkiem Powiatowej Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej – mówi Zbigniew Ziejewski, prezes Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej
W piątek, 27 lipca 2007 roku, przez północną część gmin Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Sępopol przeszedł gwałtowny wiatr połączony z niezwykle silnym gradobiciem. W pasie przejścia gradobicia zniszczeniu uległo od 50% do 100% upraw polowych na powierzchni blisko 6,5 tys. ha, wystąpiły również szkody w nieruchomościach. Powołana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego, komisja szacująca skutki gradobicia stwierdziła, że straty dotknęły ponad 200 gospodarstw rolnych.


 


POWIĄZANE

Bruksela, 30 marca 2021 r. – „W Europie jest coraz mniej lasów.” „Nasze lasy są ...

1. kwietnia br. Ubezpieczenia Pocztowe rozpoczęły sprzedaż ubezpieczeń upraw z d...

Copa i Cogeca zauważyły, że zgodnie z ustaleniami grupy ekspertów państw członko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę