aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Popyt na jabłka

27 sierpnia 2003

Na rynkach hurtowych największe zainteresowanie jest krajowymi jabłkami odmiany Delikates, Jersey Mac, Paula Red. Za kilogram zapłacimy od 1 zł do 1,33 zł.

Droższa jest nowa odmiana Celesta. Na podwarszawskim rynku w Broniszach kosztuje 1,50 do 2 zł za kilogram. Niewiele jest już Antonówek. 
 
W ciągu tygodnia staniały śliwki. Natomiast gruszki utrzymują stabilną cenę. Cały czas można jeszcze kupić truskawki i wiśnie oraz maliny, które w porównaniu z ubiegłym tygodniem staniały o 2-3 zł. Za kilogram płacono 6-7 zł. Powód to większa podaż, ale już wkrótce cena może znowu pójść w górę. Gorszej jakości maliny można kupić nawet po 4 zł za kilogram. 
 
Duży popyt jest na aronię, która pojawiła się na rynku w drugiej połowie sierpnia. W porównaniu z piątkiem pomidory staniały o 20 gr. za kilogram, ale w ciągu całego tygodnia cena wzrosła o 2/3. 
 
Sporo trzeba zapłacić za krótkie ogórki szklarniowe, gruntowe też zdrożały. Na rynku hurtowym w Poznaniu dziś w ofercie pojawiły się także długie ogórki szklarniowe.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę