informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Producenci szparagów załamują ręce

22 czerwca 2005

Odkąd polscy rolnicy zajęli się uprawą szparagów, na naszym rynku zabrakło miejsca na import tych warzyw. Cenione za względu na smak i jakość zalewają nie tylko niemieckie czy francuskie rynki, ale także nasz własny.

Od kilku miesięcy szparagów na giełdach jest tak dużo, że nie bardzo można znaleźć na nie nabywców. Cena w zależności od wielkości wynosi od złotówki do 3 zł za półkilogramowy pęczek. Producenci załamują ręce i czekają na cud. Podobnie jak producenci truskawek, których w tym roku mamy w nadmiarze. Gdyby nie deszczowe i chłodniejsze dni, a miejscami przymrozki, które opóźniły wegetację, to dziś można by śmiało mówić o klęsce urodzaju - mówią eksperci. Kilogram truskawek kosztuj na rynkach hurtowych od 1 do 2,50 zł za kilogram i według wszelkich prognoz cena nadal będzie spadać.

Na rynkach hurtowych pojawiają się czereśnie. Na razie cena jest zadowalająca - mówią producenci. Kilogram kosztuje od 3,50 zł do ponad 5 zł.


POWIĄZANE

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę