Protest w sprawie nawozów

4 lipca 2008
Rolnicy na Opolszczyźnie postanowili zaprotestować przeciwko drożejącym z dnia na dzień nawozom sztucznym. W ciągu roku ich cena wzrosła nawet dwukrotnie. Związek Śląskich Rolników podjął uchwałę, że będzie nakłaniać gospodarzy aby na rok wstrzymali się z zakupem nawozów fosforowych i potasowych.

W ubiegłym roku za tonę nawozów potasowych czy fosforowych rolnicy płacili od 1200 do 1400 złotych. Teraz w niektórych punktach sprzedaży cena wzrosła nawet do trzech tysięcy złotych za tonę.

Zarząd Związku Śląskich Rolników zadecydował, że najlepszą formą zmuszenia firm produkujących nawozy do obniżenia ceny oraz negocjacji z organizacjami rolniczymi będzie nie kupowanie drogich nawozów przez rok.

Na razie rolnicy skupieni w związku zapewniają, że poprą protest i będą przekonywać innych gospodarzy w regionie, aby przyłączyli się do akcji.

Wszystko wskazuje na to, że Związek może na razie liczyć na poparcie około dwóch tysięcy rolników. Jednak czy wszyscy będą solidarni i czy ten rodzaj protestu okaże się skuteczny, będzie wiadomo zaraz po żniwach, gdy przyjdzie czas na siewy.


POWIĄZANE

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w Słupsku, w delegaturze Urzędu ...

Międzyplony i okrywa zielona mają zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania skute...

12 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się konsultacje publiczne projektów dwóch rozporz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę