CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

PRZETWÓRSTWO. Tylko jabłka skupują w Kruszwicy

30 sierpnia 2004

W tym sezonie firma "Vin-Kon" - nowy właściciel kruszwickiej winiarni - prowadzi tylko skup jabłek przemysłowych. Urządzenia do wytwarzania soku jabłkowego zajął bowiem komornik.

W 2003 r. Kujawska Wytwórnia Win i Przetworów Owocowo--Warzywnych "Konwin" SA w Kruszwicy utraciła płynność finansową. Sąd ogłosił upadłość "Konwinu" przez likwidację. Proces upadłościowy odbył się dość szybko.

- Wartość majątku spółki nie gwarantowała możliwości zawarcia układu z wierzycielami. W grę wchodziło tylko ogłoszenie przetargu na sprzedaż winiarni - mówi Janusz Foremski, syndyk masy upadłości. Pod koniec maja "Konwin" nabyła rodzinna spółka akcyjna "Vin-Kon" z Konina, specjalizująca się w produkcji win i soków owocowo-warzywnych, także eksportująca swoje wyroby, posiadająca też zakład w Chorwacji.

Spółka wpłaciła wysokie wadium i zadeklarowała kontynuowanie produkcji kruszwickiej przetwórni. Plany syndyka, aby sprzedać zakład w ruchu i utrzymać miejsca pracy, spaliły na panewce. Okazało się bowiem, że urządzenia, w tym linia technologiczna do produkcji soku jabłkowego, zostały - decyzją sądu - wyłączone z masy upadłości. Część z nich nie należała do "Konwinu", część zaś była w leasingu, bądź stanowiła własność jednego z banków, za udzielony kredyt.

- W tej sytuacji komornik sądowy przystąpił do zabezpieczenia majątku i jego sprzedaży. Wpływy z tego tytułu przeznaczy na rzecz licznych wierzycieli, także z Niemiec - powiedział syndyk Foremski.


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę