CTR_80917

Przyszłość polskiego sadownictwa

15 grudnia 2006

W Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 15 grudnia odbywać się będzie międzynarodowa konferencja ,,Przyszłość polskiego sadownictwa’’. W konferencji uczestniczyć będą sadownicy pracownicy naukowi i dziennikarze nie tylko z Polski ale również z Francji i Austrii.

Jak zapewniają organizatorzy – z Akademii Rolniczej w Lublinie ze szczególnym zainteresowaniem warto wysłuchać referatów zagranicznych ekspertów , którzy wskażą na problemy branży sadowniczej i sposoby ich rozwiązywania na przykładzie własnych krajów. Głos zabierać będzie miedzy innymi dyrektor Instytutu Sadownictwa w Anders (Francja) oraz dyrektor Sadowniczej Stacji doświadczalnej w Haidegg (Austria) , a także eksperci z TRSK w Lublinie i IERiGŻ w Warszawie Ponadto Jan Krzysztof Ardanowski , podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawi Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, ponieważ tam też znajdują się środki finansowe dla sadowników , przetwórców i szkółkarzy. Podczas trwania konferencji czynna będzie wystawa środków do produkcji. Natomiast wydawnictwa ogrodnicze będą oferowały swoje czasopisma i ksiązki fachowe.

Konferencja częściowo jest finansowana ze środków : Działania ,,Pomoc techniczna Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2004 – 2006.


POWIĄZANE

We wtorek rząd zdecydował o przyznaniu 25 mln euro pomocy dla fińskich rolników....

Nowe dane dotyczące europejskiego sektora zbóż i roślin oleistych opublikowane p...

Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę