Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Rękawice ważna rzecz

3 grudnia 2015
Producenci środków ochrony roślin apelują do sadowników do ostrożniejsze obchodzenie się z tymi substancjami. Aby nie narażać swojego zdrowia wystarczy stosować odzież ochronną. Ale z tym niestety nie jest najlepiej.

Nowoczesne środki ochrony roślin są w pełni bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że używa się ich zgodnie z instrukcją zawartą na etykiecie produktu. A w niej z reguły można przeczytać, że sadownik podczas zabiegów powinien nosić takie kombinezony, rękawice i gogle.

Michał Fogg, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin: rolnicy, z którymi rozmawialiśmy, bo przeprowadzane były badania, mówią: wiem, że trzeba chronić swoje własne zdorwie, ale wie pan jak to jest. Bo albo kombinezony są za gorące - nieprzewiewne albo nioski są niewygodne.

Tymczasem nie noszenie takich „niewygodnych akcesoriów” jest po prostu niebezpieczne dla zdrowia. Organizm jest wystawiony na działanie stężonych substancji chemicznych zawartych w środkach ochrony roślin.

Wiesław Trojanowski, dystrybutor środków ochrony roślin: mamy środki ochrony roślin na poziomie europejskim, mamy dość wykształconych sadowników - naszych klientów, to jeżeli chodzi o ochronę zdrowia to niestety tutaj mamy dożo do zrobienia.

Producenci środków ochrony roślin rozpoczęli kampanię mającą na celu przekonanie sadowników, że stosowanie odzieży ochronnej jest niezbędne. Na pierwszy ogień poszło polskie zagłębie owocowe czyli region grójecko-warecki.


POWIĄZANE

We wsiach Milikowice pod Świdnicą oraz Pisarzowice w powiecie lubańskim powstały...

Początek sierpnia to tradycyjnie końcowy okres żniw oraz początek przygotowań do...

W związku z tym, że do Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych wpłynęły informacje od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę