aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rośliny na tarasy

27 maja 2004

Ci z Państwa którzy lubią żółtą barwę powinni zdecydować się na posadzenia na przykład złocieni odmiany BUTTERFLY. Jej koszyczki mają zarówno płatki jak i dno kwiatowe koloru cytrynowego. Złocienie dobrze rosną zarówno w pojemnikach i skrzynkach balkonowych jak i na rabacie. Dorastają do 40 cm. Koszyczki rozwijają się od wiosny aż do późnej jesieni.

Złoto-żółte kwiaty ma też OSTEOSPERMUM. Od dawna próbowano go wykorzystać do tarasowych i ogrodowych kompozycji jednak nie wszystkie odmiany kwitły obficie przez całe lato. Odmiana LEMON SYMPHONY ma tę zaletę.

Wśród kamieni rosną kocanki "GOLDEN BEAUTY". Są to bardzo trwałe kwiaty. Koszyczki po rozwinięciu utrzymują się na roślinie nawet kilka tygodni.

Spośród krewniaków petunii nowością jest MILLION BELLS -TERRACOTTA o żółto-brązowych kwiatach. Podobnie jak inne petunie długopędowe - MILLION BELLS wymaga żyznego, lekko kwaśnego podłoża i obfitego podlewania oraz częstego dokarmiania nawozami wieloskładnikowymi przeznaczonymi dla roślin petuniowatych. Dobrze rośnie w miejscach słonecznych, jak i półcienistych.

Zarówno na rabacie, jak i w różnego typu pojemnikach z pewnością dobrze będą czuły się gazanie. Jest kilka odmian tych kwiatów o cytrynowej, żółtej, złoto-pomarańczowej i pomarańczowo-brązowej barwie płatków. Także liście gazanii mogą być srebrno-szare, jasno lub ciemno zielone.

Z pewnością znają Państwo BIDENSY. To nowa odmiana - GOLD TEPPICH - co znaczy złoty dywan. Ma dużo większe płatki niż inne odmiany oraz bardziej zwarty pokrój.

W tym ogrodzie bidensy posadzono w skrzynkach powieszonych na ogrodzeniu. Prawda, że to oryginalna propozycja ? W pojemnikach oprócz bidensów posadzono złocienie, osteospermum, jak też.... złotożółte SANVITALIE. Te oryginalne rośliny pochodzą z Meksyku. Mocno się krzewią a ich kwiaty rozwijają się obficie aż do jesiennych przymrozków.

Zaprezentowaliśmy Państwu te gatunki i odmiany roślin, które mają żółte kwiaty. Ale do skrzynek i donic na tarasach i balkonach oraz do urządzenia ogrodowych aranżacji warto też wykorzystać inne oryginalne rośliny o białej, niebieskiej, fioletowej, różowej, czy też czerwonej barwie płatków.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę