informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rozpoczęły się "małe żniwa"

21 lipca 2004

Na Dolnym Śląsku rozpoczęły się tak zwane "małe żniwa" czyli zbiór rzepaku. W tym roku później niż zwykle - ze względu na niską temperaturę, deszcze i wydłużoną wegetację roślin...

Według szacunków dolnośląscy rolnicy obsiali rzepakiem ponad 40 tysięcy hektarów. Gmina Środa Śląska pierwsza rozpoczęła rzepakowe żniwa. Pierwszy w powiecie skup rzepaku otwarto w Ciechowie. Stąd zebrane nasiona trafią do zakładów tłuszczowych w Szamotułach.

Plony rzepaku zapowiadają się bardzo dobrze. Średnio nawet 2,5 tony z hektara. Z ceną jednak znacznie gorzej. Teraz w Ciechowie za tonę pełnowartościowego rzepaku płacą 980 złotych. To nie zadawala plantatorów, zwłaszcza że zakłady przetwórcze obiecywały Zrzeszeniu Producentów Rzepaku znacznie więcej.

W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku skupiono ponad sto tysięcy ton rzepaku. Wprawdzie to dopiero początek żniw, ale sądzić można, że tegoroczne zbiory będą znacznie lepsze.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę